Pratenichki sostav
 
MEMBERS OF PARLIAMENT

Former vice presidents of the Assembly of the Republic of Macedonia


2011-2014

Svetlana Jakimovska (12.07.20011 - 2.07.2014)

Suzana Saliu (12.07.20011 - 2.07.2014)

Jani Makraduli (12.07.20011 - 2.07.2014)


2008-2011

Svetlana Jakimovska (31.07.2008 - 25.06.2011)

Rafis Aljiti (31.07.2008 - 25.06.2011)

Jani Makraduli (25.08.2008 - 25.06.2011)


2006-2008

Blagoj Zashov (25.12.2007 - 21.06.2008)

Besim Dogani (30.11.2006 - 21.06.2008)

Ivan Anastasovski (30.11.2006 - 04.12.2007)


2002-2006

Gzim Ostreni (24.01.2005 - 26.07.2006)

Slobodan Najdovski (6.12.2004 - 26.07.2006)

Hisni Shakiri (18.11.2003 - 24.01.2005)

Agron Budzaku (23.01.2003 - 26.07.2006)

Liljana Popovska (23.01.2003 - 6.12.2004)


1998-2002

Oloman Sulejmani  13.05.2001

Zvonko Mircevski   13.05.2001

Ilijaz Halimi          30.11.1998

Tomislav Stojanovski   30.11.1998


1994-1998

Xheladin Murati (4.09.1996 - 19.11.1998)

Blaze Filipovski (27.12.1995- 19.11.1998)

Kiro Popovski (24.11.1994 - 29.11.1995)

Abdurahman Aliti (24.11.1994 -19.11.1998)

Tito Petkovski (24.11.1994-06.03.1996)


1991-1994

Kiro Popovski (25.01.1991-19.11.1994)

Tito Petkovski (25.01.1991-19.11.1994)

Xheladin Murati (25.01.1991-19.11.1994)

Dragi Arsov (25.01.1991-5.12.1991)