Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE

KRYETARËT E MËPARSHËM


Trajko Veljanoski (25.06.2011- 10.05.2014)

Trajko Veljanoski  (21.06.2008 - 25.06.2011)

Lubisha Georgievski (01.08.2006 - 21.06.2008)

Lupço Jordanovski  ( 18.11.2003 – 16.6.2006)

Nikolla Popovski  ( 3.10.2002 – 7.11.2003)

Stojan Andov  (30.11.2000 – 3.10.2002)

Dr. Savo Klimovski (19.11.1998 – 30.11.2000)

Tito Petkovski (6.3.1996 – 19.11.1998)

Stojan Andov (19.11.1994 – 6.3.1996)

Stojan Andov ( 8.1.1991 -  19.11.1994)

Dr. Vullnet Starova ( 28.4.1986 – 8.1.1991)

Stanko Mlladenovski (24.5.1985 – 28.4.1986)

Kata Llahtova ( 28.4.1984 – 25.04.1985)

Boshko Stankovski ( 28.4.1982 – 28.04.1984)

Bllagoja Talleski (28.04.1978 – 28.04.1982)

Bllagoja Talleski (07.05.1974 – 28.04.1978)

Nikolla Minçev ( 06.05.1969 – 06.05.1974)

Nikolla Minçev ( 23.9.1968 – 06.05.1969)

Mito Haxhivasillev – Jasmin  (12.5.1967 – 12.05.1968)

Video Smillevski – Bato (25.6.1963 – 12.5.1967)

Lupço Arsov ( 26.6.1962 – 24.6.1963)

Llazar Kollishevski (15.4.1958 – 26.6.1962)

Llazar Kollishevski (19.12.1953 – 15.4.1958)

Dimçe Stojanov – Mire (4.1.1951 – 18.12.1953)

Dr. Dimitar Nesterov (30.12.1947 – 3.1.1951)

Dr. Boris Spirov (30.12.1946 – 30.12.1947)

Metodija Andonov Çento Kryetar i presidiumit të KAÇKM (2.8.1944 – 15.3.1946)