Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


Deputetë të cilëve u ka pushuar mandati më herët

1. Jorgo Shundovski – Lidhja  Socialdemokrate e Maqedonisë
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 20.12.1994)

2. Naser Ziberi - Partia për Prosperitet Demokratik Shqiptar
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 20.12.1994)

3. Kiro Popovski – Partia Socialiste
pushimi i mandatit (deri më 7.12.1995)

4. Rufi Osmani – Deputetet i pavarur
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 25.05.1996)

5. Teodosija Paunov - PLD
pushimi i mandatit (seanca, deri më 26.07.1997)

6. Arben Xhaferi - Partia Demokratike Shqiptare
pushimi i mandatit – heqje e mandatit (seanca e 74, prej 24.07 deri më 8.10.1997 )