Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


Deputetë të cilëve u ka pushuar mandati më herët


1. Lubço Georgievski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

2. Nikolla Klusev VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

3. Dosta Dimovska VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

4. Boris Stojmenov VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

5. Dimitar Dimitrov VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

6. Gjorgji Naumov VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

7. Martin Trenevski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

8. Stojan Bogdanov VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

9. Vasil Topurkovski AD
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 2.12.1998)

10. Radmilla Kiprijanova- Radovanoviq AD
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 30.11.1998)

11. Goran Rafajllovski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (15.01.1999) – (seanca e 97, 18.12.2001)

12. Luben Paunovski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 10.01.2000)

13. Aliriza Lloga PDPSH-PDP
pushimi i mandatit (deri më 18.12.2000)

13. Gjorgji Kotevski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit (deri më 26.11.2001)

14. Filip Petrovski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 18.12.2001) / diplomaci

15.  Hisni Shaqiri PDPSH-PDP
Pushimi i mandatit-heqje e mandatit (seanca e 86, 16.11.2001 )

16. Ilinka Mitreva LSDM
Pushimi i mandatit-funksionit (deri më 13.05.2001)

17. Ilija Filipovski LSDM
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 13.05.2001)

18. Nano Ruzhin LSDM
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 13.05.2001)-seanca e 76 30.05.2001 /diplomaci

19. Iljaz Sabriu
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 28.06.2001)/diplomaci

20. Tomisllav Stojanovski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 18.07.2002)

21. Kirill Andonovski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit (deri më 18.07.2002)