Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


Deputet të cilëve u ka pushuar mandati më herët              

1. Blerim Bexheti BDI
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 10.04.2009)

2. Ratko Dimitrovski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 10.04.2009)

3. Goran Petrov VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 15.04.2009)

4. Oliver Shambevski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit/diplomaci (deri më 12.01.2010)

5. Oliver Derkoski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit (deri më 31.05.2010)

6. Vlado Stefanoski VMRO-DPMNE
pushimi i mandatit-funksionit 16.03.2011