Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE


REZULTATET NGA ZGJEDHJET PËR DEPUTETË NË KUVENDIN E REPUBLIKËS SË MAQEDONISË TË MBAJTURA MË 1 QERSHOR 2008

 

KOALICIONI VMRO-DPMNE


1. NIKOLLA GRUEVSKI
Dorëheqje më 4.7.2008
Në këtë vend: VIOLETA TASHEVA deputete nga 8.7.2008
2. LILJANA POPOVSKA
3. TRAJKO VELJANOSKI
4. BORISLLAV STOJMENOV
5. SVETLLANA JAKIMOVSKA
6. VELE GJORGJIEVSKI
7. KOSANA NIKOLIQ - MAZNEVA
8. ALEKSANDAR SPASENOVSKI
9. IVICA GEORGIEVSKI
10. GORAN GJUROVSKI
11. SOTJÇE KËRSTEVSKI
12. TRAJKO SLLAVESKI
dorëheqje më 4.7.2008
Në  këtë vend: SAVE SAVEVSKI deputet nga 8.7.2008
13. PETAR POP ARSOV
14. BLLAGORODNA DULIQ
15. IVAN STOJILKOVIQ
16. AMDI BAJRAM
17. VLLADANKA AVIROVIQ
18. OLIVER SHAMBEVSKI
pushim i funksionit deputet në Mbledhjen e 89-të mbajtur më 12.01.2010
Në këtë vend: SONJA CVETKOVSKA deputet nga 21.01.2010
19. ZORAN PETRESKI
20. MARIJA ANDONOVSKA
21. AVDIJA PEPIQ
22. VASE DONEVSKI
Dorëheqje më 26.6.2008
Në këtë vend: LILJANA ZATUROSKA deputete nga 30.6.2008
23. VLLADIMIR GJORQEV
24. LUBISAV IVANOV ZINGO
25. NADICA TANÇEVA TULIEVA
26. ILIJA DIMOVSKI
27. VANÇO KOCEV
28. JAGOTKA IVANOVSKA
29. NEXHDET MUSTAFA
dorëheqje më 26.7.2008
Në këtë vend :HRISTINA RUNÇEVA  deputete nga 1.8.2008
30. RATKO DIMITROVSKI
pushim i funksionit deputet në Mbledhjen e 51-të mbajtur më 10.4.2009
31. NADA STANÇEVSKA
32. GORAN PETROV
33. MILE PAÇEMSKI
34. OLIVERA TRAJANOVSKA
35. CVETAN TRIPUNOVSKI
36. MARIJANÇO KOLEVSKI
37. ZORAN STAVRESKI
dorëheqje më 4.7.2008
Në  këtë vend: RISTO STOJANOV deputet nga 8.7.2008
38. SILVANA BONEVA
39. PAVLE TRAJANOV
40. MILE JANAKIESKI
dorëheqje më 4.7.2008
Në këtë vend: LIDIJA MITEVA  deputete nga 8.7.2008
41. OLIVER DERKOSKI
pushim i funksionit deputet në Mbledhjen e 106-të mbajtur më 31.05.2010
Në këtë vend: DANIELA IROTOVA LAZAREVA  deputet nga 14.06.2010
42. SONJA GJELOVA STOJANOVA
43. JOVAN GINEV
44. JOVAN LLAZAREV
45. KATERINA DIMESKA
46. VASKO SHUTAROV
47. TOME DANEVSKI
48. VESELLA  ÇESTOEVA
49. PANÇE DAMESKI
50. ANTONIJO MILLOSHOSKI
dorëheqje më 4.7.2008
Në këtë vend: VLLADO STEFANOSKI  deputet nga 8.7.2008-16.03.2011
Në këtë vend: NADICA NIKOLOVSKA deputet nga 17.03.2011
51. ZORAN KONJANOVSKI
dorëheqje  më: 26.6.2008
Në këtë vend: DARKA PETRUSHEVSKA  deputete nga 30.6.2008
52. ANITA KIPARIZOVSKA KËRSTESKA
53. ALEKSANDAR NIKOLLOSKI
54. ILIJA KITANOSKI
55. ANETA STEFANOVSKA
56. CVETKO GROZDANOV
57. NIKOLLA KOTEVSKI
58. CENA MATEVSKA
59. ZHIVKO PEJKOVSKI
60. KËRSTO MUKOSKI
61. GORDANA JANKULLOSKA
dorëheqje më 4.7.2008
Në  këtë vend : NATASHA JANEVSKA deputete nga 8.7.2008
.62. KENAN HASIPI
63. DARKO DIMITRIESKI

Koalicioni DIELLI

1. RADMILLA SHEQERINSKA JANKOVSKA
2. RISTO PENOV
3. GJORGJI OROVÇANEC
4. GORAN MISOVSKI
5. ANDREJ PETROV
6. JOVAN MANASIJEVSKI
7. GORAN MINÇEV
8. SLAVICA GËRKOVSKA LLOSHKOVA
9. TITO PETKOVSKI
10. MARJANCO NIKOLLOV
11. MARINELLA TUSHEVA
12. ANDREJ ZHERNOVSKI
13. MILE ANDONOV
14. STANKA ANASTASOVA
15. VLLADO BUOVSKI
16. CVETANKA IVANOVA
17. NIKOLLA QURKÇIJEV
18. SONJA MIRAKOVSKA
19. GORAN SUGARESKI
20. ROZA TOPUZOVA KAREVSKA
21. EMILIJAN SANTKOVIQ
22. JANI MAKTRADULI
23. VESNA BENDEVSKA
24. TOME ÇINGOVSKI
25. STOJAN ANDOV
26. MENDE DINEVSKI
27. IGOR IVANOVSKI

BASHKIMI DEMOKRATIK PËR INTEGRIM

1. BLERIM BEXHETI
Pushim i funksionit deputet në Mbledhjen e 51-të të mbajtur më 10.4.2009.
Në atë vend NAZIF BUSHI deputet prej 15.04.2009
2. ERMIRA MEHMETI
3. FEMI JONUZI
4. XHEMAIL JASHARI
5. SAFET NEZIRI
6. ZYMRETE JAKUPI
7. HAJRULLA MISINI
8. FAZLI VELIU
9. TAHIR HANI
10.ALI AHMETI
11.TEUTA ARIFI
12.RAFIZ ALITI
13. TALAT XHAFERI
14. XHEVAT ADEMI
15. LINDITA QAZIMI
Dorëheqje më 1.8.2008
Në këtë vend VULLNET AMETI deputet nga 1.8.2008
16. ADNAN JASHARI
17. HISEN XHEMAILI
18. JULIETA MARKU

PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE

1. ABEDIN ZYMBERI
2. FLORA KADRIU
3. ARBEN XHAFERI
4. MENDUH THAÇI
5. BESIM DOGANI
6. MERAL UZEIRI FERATI
7. IMER ALIU
8. SULEJMAN RUSHITI
9. SADIJE ILJAZI
10. DAUT REXHEPI
11. IMER SELMANI

PARTIA PËR ARDHMËRI EVROPIANE

1. FIJAT CANOSKI