Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE

Deputetë të cilëve u ka pushuar mandati më herët 2014-2016


1. Rufi Osmani RDK 
ndërprerja e mandatit në seancën e 3-të të mbajtur më 26.5.2014

2. Musa Xhaferi BDI
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

3. Nikolla Gruevski VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

4. Elizabeta Kançevska Milevska VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

5. Dime Spasov VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

6. Gordana Jankulloska VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

7. Nikolla Todorov VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

8. Zoran Stavreski VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

9. Nikolla Poposki VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 5-të të mbajtur më 19.6.2014

10. Aspazija Sofijanova VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 6-të të mbajtur më 23.6.2014

11. Shkodrane Dardhishta BDI
ndërprerja e mandatit në seancën e 7-të të mbajtur më 2.7.2014

12. Romeo Trenov VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 72-të të mbajtur më 29.10.2015

13. Sillvana Boneva VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 83-të të mbajtur më 16.12.2015

14. Emil Dimitriev VMRO-DPMNE
ndërprerja e mandatit në seancën e 88-të të mbajtur më 18.1.2016