Pratenichki sostav
 
LEGJISLATURA E DEPUTETËVE

Nënkryetarët e mëparshëm të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë

 

2014-2016

Antonijo Milloshoski (2.7.2014 - 30.12.2016)

Rafis Aliti (2.7.2014 - 30.12.2016)

Renata Deskoska

2011-2014

Svetllana Jakimovska (12.07.2011 – 2.07.2014)

Suzana Saliu (12.07.2011 – 2.07.2014)

Jani Makraduli (12.07.2011 – 2.07.2014)


2008-2011

Svetllana Jakimovska (31.07.2008 – 25.06.2011)

Rafis Aliti (31.07.2008 – 25.06.2011)

Jani Makraduli (25.08.2008 – 25.06.2011)


2006-2008

Bllagoj Zashov (25.12.2007 – 21.06.2008)

Besim Dogani (30.11.2006 – 21.06.2008)

Ivan Anastasovski (30.11.2006 – 04.12.2007)


2002-2006

Gzim Ostreni (24.01.2005 – 26.07.2006)

Sllobodan Najdovski (6.12.2004 – 26.07.2006)

Hisni Shaqiri (18.11.2003 – 24.01.2005)

Agron Buxhaku (23.01.2003 – 26.07.2006)

Liljana Popovska (23.01.2003 - 6.12.2004)


1998-2002

Olloman Sulejmani 13.05.2001

Zvonko Mirçevski 13.05.2001

Iljaz Halimi   30.11.1998

Tomisllav Stojanovski   30.11.1998


1994-1998

Xheladin Murati (4.09.1996 – 19.11.1998)

Bllazhe Filipovski (27.12.1995—19.11.1998)

Kiro Popovski (24.11.1994 – 29.11.1995)

Abdurahman Aliti (24.11.1994 – 19.11.1998)

Tito Petkovski (24.11.1994 – 06.03.1996)


1991-1994

Kiro Popovski (25.01.1991 – 19.11.1994)

Tito Petkovski (25.01.1991 – 19.11.1994)

Xheladin Murati (25.01.1991 – 19.11.1994)

Dragi Arsov (25.01.1991 – 5.12.1991)