Активности

Петок, 23 aприл 2021 година 

И пратениците со вакцина за колективен имунитет 

Почитувани,

Како што и беше најавено, пратениците од Собранието на Република Северна Македонија, вклучително и претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска се вакцинираа со вакцината што беше на располагање, односно со „Спутник“.

  

Со градењето на колективниот имунитет, се придонесува кон успешното справување со пандемијата. Тоа е секако заедничка одговорност, и успешноста лежи во масовното вакцинирање.

 

Должност на секој од нас е да придонесе за што поскоро надминување на предизвикот КОВИД - 19.

 

 

Веб-страницата на Собранието користи колачиња (cookies).

Колачињата се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство.